Pankobirlik Seçimlerinde Adaylar Belli Oldu

18 Ekim 2021 00:16

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin 27 Ekim’de yapılacak seçimlerinde Recep Konuk aday olmayacağını açıklarken, Başkanlığa ise Alişan Taşpınar, Özkan Taşpınar, Yusuf Erdem, Ramazan Erkoyuncu ve Ferhat Gider aday oldu.

Pankobirlik Seçimlerinde Adaylar Belli Oldu?v=1
27 Ekim  2021 tarihinde yapılacak olan 69.seçimli olağan genel kurulunda 22 yıldır başkanlık koltuğunda oturan ve TORKU gibi bir marka oluşturan Recep Konuk’un “Kurum olarak tazeleneceğiz, ben ve arkadaşlarım görevimizi yapmanın iç huzuruyla nöbet görevimizi tamamlayacağız. Emaneti taşımaya talip olan ve ortaklarımızın teveccüh göstereceği arkadaşlarımıza nöbeti devredeceğiz” açıklamasının ardından PANKOBİRLİK’e başkan adayları da belli oldu.

 
ADAYLIĞINI İLK AÇIKLAYAN İSİM ALİŞAN TAŞPINAR OLDU
Recep Konuk’un aday olmayacağını açıklamasının ardından ilk adaylığını açıklayan isim Alişan Taşpınar oldu. Noter onaylı projeleriyle çiftçilerin kendisini desteklemesini isteyen Alişan Taşpınar, Konya Cihanbeyli doğumlu. Alişan Taşpınar, çiftçilik, nakliyecilik, akaryakıt istasyonları girişimciliği, kozmetik cilt bakım ürünleri üreticiliği, ithalat, ihracat ve tamamlayıcı tıp alanındaki çalışmaları ile hem Konya’nın hem de ülkemizin yetiştirdiği başarılı iş adamlarından biridir.
Her zaman ana mesleği çiftçilik olmuştur. Üretimde maliyeti düşürmek ve verimliliği artırmak için birçok Ar-Ge çalışmaları yapmaktadır. Yıllardır Toprak düzenleyiciler üzerine çalışmaları vardır. Kendi özel arazilerini laboratuvar gibi kullanarak Konya Ovasının geleceği için akıl yoran akil insanlarımızdan birisidir.
 
 
ÖZKAN TAŞPINAR DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar, adaylığını düzenlediği toplantıda resmen duyurdu.
Özkan Taşpınar, 1968 Konya Cihanbeyli Taşpınar Kasabası’nda çiftçi bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini Konya’da tamamladı. 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun oldu.  Konya Altınekin ilçesinde tarımsal üretimin yanı sıra 1993 yılında Taşpınar Tarım şirketini kurarak zirai ilaç ve gübre ticaretine başladı. Bu faaliyetlerine tohum ıslah çalışmalarını da dâhil etti. 2012 yılında tohum üretim fabrikasını faaliyete geçirerek sözleşmeli ekim modeliyle çiftçilere ürettirdiği tescili kendisine ait tohumları Türkiye’nin tüm bölgelerine kendi markasıyla ulaştırmaktadır. 1994 - 2007 yılları arasında Doğru Yol Partisi’nde ilçe başkanlığı ve il başkan yardımcılığı görevlerini, 2007 yılında da Konya milletvekili adaylığı yaptı. 2009-2013 yılları arasında Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi’nde iki dönem başkanlık yaptı. 2013 yılından bu yana Konya Ticaret Borsası Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği görevini sürdürmektedir. 2017 yılında seçildiği Ulusal Hububat Konseyi Başkanlığını da yürütmektedir. Halen Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi ortağı olarak Cihanbeyli / Altınekin bölgesinde bitkisel ve hayvansal üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
RAMAZAN ERKOYUNCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
PANKOBİRLİK’e adaylığını açıklayan bir diğer isim ise Ramazan Erkoyuncu oldu. Ramazan Erkoyuncu, Çumra Şeker'in kuruluşunda da yer aldı. Konya Şeker yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Erkoyuncu, bugün inşaat, tarım ve gıda sektöründe hizmet veriyor.
 
 
ESKİ BELEDİYE BAŞKANI YUSUF ERDEM DE ADAY OLDU
Çumra’nın tanınan simalarından eski Belediye Başkanı Yusuf Erdem’de yaptığı açıklamada PANKOBİRLİK’e başkan adayı olduğunu açıkladı. Yusuf Erdem başkan adayı olmasının sebebini ise şu sözlerle açıkladı:
'Öncelikle halkımızın böyle bir kutsal göreve beni aday olarak göstermeleri çabasında hepsine müteşekkirim. Önceden olduğu gibi Allah'a hamdolsun hep yanımda durdular. Bu süreçte de yoğun talepler alıyorum. Ama adaylık konusunda kesin net bir şey söyleyemem. Halkımız beni aday olarak görmek istiyor. Konya'nın mahallelerinden, kanaat önderlerinden ve yöneticilerinden yoğun bu konuda talepler alıyorum. Hizmet, sizde bilirsiniz ki; büyük bir kutsal görevdir. Yüce Allah hepimize her şeyin hayırlısını ihsan eylesin'
 
GENÇ ADAY: FERHAT GİDER
 
İş insanı Ferhat Gider ise PANKOBİRLİK’e adaylığını açıklayan en genç isim oldu. Ferhat Gider adaylığını şu sözlerle açıkladı:

“Konya Şeker çiftçilerimizin emanetidir. Bu güçlü yapıyı daha ileriye taşımak için adayım”

KONYA'NIN NABZI ÖZEL

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +