Selçuklu Belediyesinden esnafı isyan ettiren karar

11 Şubat 2020 10:58

Konya'da Selçuklu Belediyesi'nde, encümen tarafından ilçede bulunan işletmelerin tente ve sundurmalarını yıkma kararı alındı. Bölge esnafı belediye önüne gelerek duruma tepki gösterdi. Esnaf ile görüşen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, "Zorla yıkmaya çalışırsa da bizzat kendim dozerlerin önünde duracağım." dedi.

Selçuklu Belediyesinden esnafı isyan ettiren karar

 

 AKP'li Selçuklu Belediyesi, bölgede ki işletmelerin tente ve sundurmalarını yıkma kararı aldı. 2017 yılında Encümen tarafından alındığı belirtilen karar bölge esnafın yeni tebliğ edildi. Esnaflar kendilerine gönderilen tebligatta tentelerini 15 Şubat - 25 şubat tarihleri arasında yıkmaları gerektiğini öğrendi. Bunun üzerine belediye başkanıyla görüşmek isteyen ancak bir sonuç alamayan esnaflar belediye binası önünde bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan esnaflar ardından belediye binasına girdi. Belediyenin özel kalem müdürü ile görüşen esnaflara belediye başkanıyla perşembe günü görüşme sözü verildi.

"EKMEK TEKNELERİMİZİ YIKACAKLAR"

Belediyedeki görüşmenin ardından esnaflar adına açıklama yapan Sami Kaya, mağdur olduklarını belirterek şunları söyledi: "Burada toplanmamızın nedeni, belediyede herhangi bir muhatap bulamamamız. Burada sonuç almak tek gayemiz. Haksızlığın ve mağduriyetin giderilmesi için buradayız. Ekmek teknelerimizi yıkacaklar. Ruhsat verdiği, izin verdiği tenteye yıkım kararı almışlar. 2017'de alınan bir encümen kararı, 2018'deki seçimden dolayı bugüne ertelenmiş. Yıkım kararı bildirildi. Bu esnafa yapılan bir zulüm. Bu olaydan dolayı işten çıkarmalar olacak. Taleplerimizi ilettik. Muhatap bulamıyoruz. Bizim devlete karşı bir art niyetimiz yok."

fahrettin yokuş ile ilgili görsel sonucu

"DOZERLERİN ÖNÜNDE DURACAĞIM"

Öte yandan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş da esnafları arayarak bilgi aldı. Belediyenin kendi başına esnafa sormadan aldığı kararın uygun olmadığını belirten Yokuş, "Siz tentelerinizi yıkmayın. Belediye zorla yıkmaya çalışırsa da bizzat kendim dozerlerin önünde duracağım. Kış günü ekonominin kötü olduğu böyle bir süreçte, esnaflarımızı kollaması gerekirken yapılan uygulama esnafı tamamen bitirmeye yöneliktir" dedi.

MÜSLÜM EVCİ-KONYA'NIN NABZI 

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler