Şenol Metin’den Ataklı’ya tepki

25 Mart 2020 08:12

Eğitimciler Birliği Sendikası Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, gazeteci Can Ataklı’ya tepki göster

Şenol Metin’den Ataklı’ya tepki

Eğitimciler Birliği Sendikası Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, gazeteci Can Ataklı’ya tepki gösterdi. Metin açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Çin’de başlayıp tüm dünyayı teslim alan Koronavirüssaldırısına karşı iktidarı ile muhalefeti ile tüm milletçe milli seferberlik anlayışı içinde mücadele ediyorken, ‘Biz bir olduktan sonra hiç bir güç Bizi sindiremez.’ derken, Türkiye’de mukim, kökü dışarda mahfillerin taşeronu,  gazeteci tanımlı bir müsveddenin provakasyonu ile sarsıldık. Koronavirüsile mücadele amacı ile uzaktan eğitim kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitim portalı EBA’da, tüm eğitim bilimcilerce de çok başarılı pedegojik olarak üst düzey bir öğretmenlik becerisine sahip ‘Başörtülü Bir Öğretmenimize’ yönelik Gazeteci Müsveddesi Can Ataklı’nın saldırganlığı ve hezeyanları tüm milletimizi derinden yaralamıştır ve ‘Can Ataklı, Corona Virusten daha tehlikelidir.’ dedirtmiştir. 

BELLİ YERLERDEN İŞARET ALDIĞI AÇIKTIR

Can Ataklı’nın hezeyanlarını, Ekim, Kasım aylarında ülkenin pekçok yerinde en şedit örneğini de Karaköy’de Başörtülü bir öğrenciye yapılan saldırı ile sarsıldığımız projenin konjukture uygun, uzaktan uygulanan medya versiyonu olarak görüyoruz.

Karaköy’de Başörtülü iki kadına yönelik provakatif saldırı ile nasıl ki milletin sinir uçlarına, toplumsal barışın fay hatlarına yönelik bir operasyon yapılıyorken, milletin sağduyusu ve devletimizin refleksi, operasyonu boşa çıkardı ise; Gazeteci müsveddesi Can Ataklı’nın bu saldırısı da boşa çıkarılacaktır. 28 Şubat döneminde çokça örneklerini gördüğümüz Müslümanların toplumsal yaşamda görünür olmasından rahatsız olan bir kısım hadsiz, demokrasiden, birlikte yaşama kültüründen nasibi alamamış tiplerin temsilcisi İslamsız Türk yaratma projesinin defolu örneği Can Ataklı’nın belli yerlerden işaret aldığı açıktır. Türkiye’nin birlikte yaşama iradesini akamete uğratacak bu hadsizlere dersinin verilmesini istiyor, savcılarımıza olayı münferid bir olay olarak görmemeleri gerektiğini ifade ediyoruz.

Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunuyor ve  tüm devlet kurumlarımızı insiyatif almaya davet ediyoruz”

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler