Vatan Partisi’nden Tozoğlu’na cevap: Milletimizi bu açıklamalarla yanıltamazsınız !

22 Mayıs 2020 20:00

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu’nun Doğu Perinçek’e ilişkin yaptığı açıklamalara Vatan Partisi’nden sert tepki geldi. Vatan Partisi Konya İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “21 Mayıs günü İyi Parti İl Başkanı Gökhan Tozoğlu'nun “İyi Parti-HDP ilişkisine” dair yaptığı açıklamayı kınıyoruz. Tozoğlu yaptığı açıklamada Genel Başkanımız Doğu Perinçek’e uydurma ve gerçeklere uymayan açıklamalarda bulunarak Milletimizin verdiği Vatan Savaşına saldırmaya çalışmıştır. Kimse Türk milletini bölecek açıklamaların peşinden gitmez. Milletimizi ve Konya halkını bu tarz açıklamalar ile yanıltamazsınız!” ifadelerine yer verildi.

Vatan Partisi’nden Tozoğlu’na cevap: Milletimizi bu açıklamalarla yanıltamazsınız !

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Doğu Perinçek'in her gün havuz medyasında programlara katılmasını eleştirerek ‘ Doğu Perinçek’in ne özelliği var anlayabilmiş değilim. Neredeyse her gün ya kendisi ya da partisinden birileri ana akım kanallarda programlara konuk ediliyor. Eğer mesele Cumhur İttifakı ise bu ittifaka dahil olan BBP var örneğin. Vatan Partisi'nin aldığı oy ve daha fazlasını alabilen partiler var onlardan temsilcilere yer verilmezken Doğu Perinçek'in taltif edilmesinin bir izahı olamaz olmamalıdır” açıklamasında bulunmuştu.

Tozoğlu’nun sözlerine Vatan Partisi Konya İl Başkanı Kazım Koçer’den yanıt gecikmedi. Koçer yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“21 Mayıs günü İyi Parti İl Başkanı Gökhan Tozoğlu'nun  “İyi Parti-HDP ilişkisine” dair yaptığı açıklamayı kınıyoruz. Tozoğlu yaptığı açıklamada Genel Başkanımız Doğu Perinçek’e uydurma ve gerçeklere uymayan açıklamalarda bulunarak Milletimizin verdiği Vatan Savaşına saldırmaya çalışmıştır. Kimse Türk milletini bölecek açıklamaların peşinden gitmez. Milletimizi ve Konya halkını bu tarz açıklamalar ile yanıltamazsınız!

 İYİ Parti’nin yakın dönemdeki eylemlerine ve açıklamalarına rağmen, HDP ile kurdukları ortaklığı inkâr etmelerinin aldatmaca olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Habertürk’te 20 Mayıs akşamı Didem Arslan Yılmaz’ın konuğu olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP- İYİ Parti(İP), HDP ve Sadet Partisi’nin(SP) 2018 Ocak ayında birlikte kurduğu “Yeni Anayasa Komisyonuyla” ilgili açıklamalar yaptı. Perinçek, komisyonunun eski İYİ Parti Medya ve Propaganda Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya tarafından kamuoyuna duyurulduğunu belirtti. 

 

Doğu Perinçek, Vatan Partisi’nin HDP’nin kapatılması için mücadele verirken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in HDP için “Kürt siyasi hareketinin temsilcisi” ifadesini kullandığını belirtti. Dikbayır ise Akşener’in böyle bir sözünün olmadığını ileri sürdü. Perinçek, hemen Akşener’in bu ifadesinin bulunduğu 26 Haziran 2018 tarihli konuşmasının videosunu göstererek yanıt verdi. Dikbayır, video karşısına çıkınca itirazını sürdüremedi. Zira, Akşener’in HDP’yi bu şekilde nitelendirmesini gerekçe gösteren İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi, Genel Başkan Başdanışmanı emekli Tuğgeneral Ali Aydın, partisinden 13 Temmuz 2018’de istifa etmişti. Benzer şekilde Balıkesir Milletvekili İsmail Ok da 17 Şubat 2020’de partisinin HDP ile yakınlığına tepki göstererek İYİ Parti’den istifa etmişti.  

Perinçek, programda “İYİ Parti, Vatan Partisi gibi ‘HDP kapatılsın” diyebiliyor mu?’ çağrısını da yaptı ancak Dikbayır’dan bu çağrıya yanıt gelmedi. 

Vatan Partisi Konya İl Başkanlığı, Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda 2016’dan bu yana Gedavet yürüyüş yolu başta olmak üzere şehrin bir çok noktasında onlarca kez “HDP Kapatılsın” imza kampanyası düzenlemiş binlerce imza ile Konyalıların gönlünde taht kurmuştur. En son Kadın Kollarımız, Öncü Kadın, PKK’nın HDP İl Başkanlıklarından dağa kaçırdıkları evlatlarını almak için başlattıkları eyleme destek için açtıkları imza masasına kısa sürede binlerce hemşehrimiz akın etmiştir. Vatan Partisi HDP=PKK diyen ve kapatılması için milletimiz ile omuz omuza mücadele eden tek partidir. 

Tozoğlu’na soruyoruz: “ HDP=PKK” der misiniz? Vatan Partisi bunca çalışma yaparken siz ve partiniz neredeydiniz? Yoksa başka çevrelerde endişe yaratmaktan çekiniyor musunuz?

     

Genel Başkanımıza eski fotoğraflar ile saldırmaya çalışan Tozoğlu’na Türk siyasi tarihini okumasını tavsiye ediyoruz. Vatan Partisi bölücü PKK'’ya karşı şehit veren ilk partidir. Vatan Partisi, PKK ve FETÖ ile mücadele eden, Ergenekon, Balyoz davaları ile yargılanan emekli-eski- ordu mensuplarını Silivri zindanlarından kurtaran partidir. Bu yüzdendir dava sonrasında terör elebaşını yargılayan hakim, sorgulayan komutan ve niceleri partimize üye olmuştur. Tozoğlu’nun bilmeden uydurma söylemlerinin en basit ve bariz olarak gerçekçi olmadığını kamuoyuna duyuruyoruz! Zira dönemin bölge komutanları bu görüşmelerin PKK’ya nasıl darbe vurduğunu çokça dile getirmiştir. Tozoğlu’na bahsettiği görüşmenin gerçekliğini görmesi için Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek tarafından yazılan kitabı hediye edebiliriz.  

 İYİ Parti korkuyor. Vatan Partisi Türk milletiyle büyüyor ve güçleniyor. Vatan Partisi  Genel Başkanımız Doğu Perinçek, Türkiye’nin FETÖ, PKK ile mücadelesinin kilit ismi olduğu için İyi Parti yöneticileri telaşlanıyor. Türkçe Olimpiyatlarında FETÖ’ye övgüler düzen, Emre Uslu ile sosyal medyada paylaşım yapan Genel Başkanları Meral Akşener oy kayıplarını korumak için İl Başkanlıklarını Vatan Partisine saldırtmaya yönelttiğini anlıyoruz. Daha dün “Milliyetçilikle alakam olmaz.” diyenleri İstanbul Kadıköy Belediye Başkanlığına getiren bir parti bugün kendilerini toplumumuza Milliyetçi olarak tanıtmaktadır. Unutmayınız ki milliyetçilik ve vatanseverlik, Mehmetçiğin milletin yanında durmak ile olur; HDP’nin yanında durmak ile değil. Türk Devleti, milleti ile birleştiğinde PKK’yı hendeklere gömdü ve FETÖ'yü cezaevlerine hapsetti. 

 

Geleceğe umut ile bakıyoruz. Hayatı oy oranları olan sözde milliyetçi, küçük düşünceli insanlara 1920 yılının ilk ayları Ankara’da kaç kişi olduğunu ve vaziyetin ne olduğunu sormak istiyoruz. Devlete ve millete yararlı olan ne var ise Vatan Partisi her zaman o çizgide olmuştur. Bunu da safsatalar değil, tarih ispatlar. Bu yüzden her Vatan Partilinin alnı ak, vicdanı tertemizdir.

 

Tozoğlu başka bir yandan Çin’in Uygur Özerk bölgesinde yaşandığını iddia ettiği zulüm ile partimizi bağdaştırıyor. Türk İslam Partisi adlı “İŞİD” destekçisi, Mehmetçiğimize saldırıp şehit eden bu terör örgütüne elbette sahip çıkmayacağız. Onlarca defa Çin’in Uygur Özerk bölgesine giderek Uygur Türklerini ziyaret eden Genel Başkanımız ve parti heyetimizin, gözlemlerini kamuoyu ile defalarca paylaştık. Menşei Amerika olan, ne olduğu anlaşılmayan sosyal medya görüntüleri ile milliyetçilik mi sorgulayacaksınız?

Hemşehrilerimiz ve milletimiz çok iyi biliyor ki Vatan Partisi ve Dr. Doğu Perinçek, Lozan’da Ermeni Soykırımı iddialarını yerle yeksan eden, Silivri zindanlarından vatanseverleri savunan, 15 Temmuz’da televizyona çıkıp ilk “ Bu girişim FETÖ'cüdür, ordumuz ve milletimiz ile durduracağız” diyen, sayısız başarısının kitaplara sığmayacağı büyük bir partidir. Türkiye’de Amerika ve Siyonizm ile mücadelenin en büyük kalelerinden biri Vatan Partisidir”

Sayın Tozoğlu’nun,  Dünya ve Türkiye siyasetini kavrayamayan sığ görüşlerini kınıyor ve Konya Kamuoyundan özür dilemesini bekliyoruz.”

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler