BÜYÜKŞEHİR VE MERAM ÖDÜLLENDİRİLDİ

21.11.2021 - 20:36
Yorum Yap
Mustafa Korkmaz

Mustafa Korkmaz

Konya Büyükşehir ve Meram Belediyesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirildi. Yeni yasa sonrası yetkileri ile çalışma alanı genişleyen ve Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay önderliğinde başarılı çalışmalara imza atan Konya Büyükşehir Belediyesi ve şehrimizin gözbebeği oksijen deposu Meram Belediyesi gençlere yönelik çalışmalarından dolayı ödüllendirildiler.
 

 

Konya Büyükşehir Belediyesi  ve Meram Belediyesi ‘’ Gençlik Hizmetlerine yönelik Fiziki Belediyecilik Yatırımları ‘’, ‘’ Kültür, Sanat, Yayıncılık, Eğitim ve spor Faaliyetleri ‘’, ‘’ Teknoloji, girişim, Robotik ve Yazılım Faaliyetleri ‘’ temalı 3 ayrı kategoride düzenlenen proje yarışmasında başarılı olarak ödül almaya hak kazandı.

 

Her iki Belediyemiz de hazırladıkları projeler ile ödüle layık görülürken başarılarına bir yenisini eklemiş oldu. Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay önderliğinde yeni bir vizyon ortaya koyarak şehrin yapısını ve çehresini değiştiren Konya Büyük Şehir Belediyesinin ödülünü Başkanvekili Mustafa Uzbaş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Burada hemen bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Bir çok kişi sayın Cumhurbaşkanımıza kendini göstermek iltifatlarını almak için koştururken sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Konya için koşturmacası dolayısıyla programa katılamadı ve ödülü başkanvekili aldı…

 

Aynı proje yarışmasında şehrimizin gözbebeği Meram Belediyesi de ödül almaya hak kazandı. Meram Belediyesinin ödülünü Belediye Başkanı Mustafa Kavuş yine sayın Cumhurbaşkanımızın elinden aldı…

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay  ödül sonrasında ‘’ Gençlere yönelik yaptığımız çalışmalardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir ödül daha aldık. Ödüle layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Gençlerimizle el ele gönül gönüle nice ödüller alacağız ‘’ twiti ile mutluluğunu paylaştı.

 

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise ‘’ Teşekkürler sayın Cumhurbaşkanım. Meram Gelişim Akademisi projemiz Ak Parti Genel Merkezi tarafından organize edilen Gençlik ve Yerel Yönetimler temalı yarışmada gençliğe yönelik yapılan kültür sanat eğitim ve spor faaliyetleri alanında ödül almaya hak kazandı. Çok mutluyuz. Çalışmalarımız aralıksız devam edecek ‘’ şeklinde konuşarak hizmete de ödüle de doymayacaklarının sinyallerini verdi.

 

Konya bu anlamda gerçekten çok şanslı. Yeni yasa sonrasında yetkileri artırılan Büyükşehir Belediyesi önderliğinde özellikle Merkez Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri çok büyük uyum içerisinde çalışıyor önemli ve başarılı çalışmalara imza atıyorlar.

 

Marifet iltifata tabidir diye çok güzel bir atasözümüz var bilirsiniz…
 
Bu başarılı çalışmaların hem de Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmesi ve ödüllendirilmesi şehrimiz adına önemli ve gurur verici. Bu ödüller projeyi hazırlayanından sunanına, Başkanından idarecilerine tüm ekibin çalışma hırs ve azmini daha yukarılara çıkartacaktır. 
 

 

Konya ve belediyeleri  sadece ülkemizde değil dünyada bir çok şehre örnek ve ilham kaynağı olmaya devam edecektir.
 
Selametle…

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +