FESTİVALLER ŞEHRİ KONYA

17.10.2021 - 21:40
Yorum Yap
Mustafa Korkmaz

Mustafa Korkmaz

Yıllarca ülkenin tahıl ambarı olarak adından söz ettiren son dönemde sanayi de yaptığı atılımlarla ön plana çıkan ve Mevlana gibi önemli bir inanç turizmi markasına sahip olan şehrimiz son dönemde festivaller şehri oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın büyük önem verdiği ve başarı ile gerçekleştirilen Gastrofest ve Kitap günlerinin ardından şimdi de bisiklet festivali duyurusu yapıldı.

 

Geçtiğimiz günlerde Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Gastrofest  büyük ilgi ve beğeni toplamıştı. Festivalde 150 den fazla katılımcı Konya ve Ülke lezzetlerini sunmuş onbinlerce ziyaretçi farklı lezzetleri tatma şansı yakalamıştı. Çocuklar için hazırlanan oyun ve eğlence alanları, gösteriler söyleşiler büyük ilgi görmüş ilk kez düzenlenen Gastrofest herkesten tam not almıştı. Katılımcılara ve ziyaretçilere teşekkür eden Büyükşehir Belediye başkanı Uğur İbrahim Altay festivalin önümüzde ki sezon da yapılacağını duyurarak şimdiden herkesi meraklandırmıştı.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz hafta da Kitap günleri organizasyonunu gerçekleştirdi. Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikle onbinlerce kitapseverin kitap ve yazarlarla buluşması sağlanıyor.24 Ekim’e kadar devat edecek olan etkinlikte ayrıca imza günleri, gösteriler, tiyatro, konsferans ve seminerler de düzenlendi.  Dile kolay 1 milyon kitabın yer aldığı etkinliğe 250 yayınevi katıldı. 450 yazar imza günü düzenlerken 500 ayrı etkinlik gerçekleştirildi. Anlayacağınız Konya Büyük Şehir Belediyesinin Kitap Günleri etkinliği ile onbinler kitaba doymuş olacak.

 

Bu başarılı ve dikkat çekici iki etkinliğin hemen ardından yeni bir Festivalin daha duyurusunu yaptı Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Bisiklet Festivali…,

22-24 Ekim tarihleri arasında üç gün süre ile yarışmalar, eğlence alanları, oyun grupları ve değişik parkurları ile Bisiklet Festivali gerçekleştirilecek. ‘’ Aile boyunca sınırsız eğlence ‘’ ve ‘’ dikkat bisiklet çıkabilir ‘’ sloganları ile hazırlanan Konya Bisiklet festivalinde yeni nesil eğlence alanları da yer alacak ve ziyaretçileri farklı ödül ve hediyeler bekliyor olacak.

Şehrin çehresini değiştiren ve tanıtımına büyük katkı sağlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Konya’yı festivaller şehri yapmayı kafaya koymuş anlaşılan. Dışarıdan gelen misafirlerin şehrin ekonomisine yaptığı katkıyı düşündüğümüzde ciddi bir yatırım. Hem şehrimizin tanıtımını yapacağız hem de ekonomimize katkı sağlayacak olan bu festivaller ile katılımcılar da hoşca vakit geçirmiş olacaklar.

 

Konya tarım, sanayi ve turizmden sonra festivalleriyle de adından söz ettireceğe benziyor. Yaptığı Gastrofest ve Kitap Günleri etkinlikleri ile geçer not alan Konya Büyükşehir Belediyesi bisikletin anavatanı Konya’ya bisiklet festivalini de kazandırarak yeni bir pencere daha açmış olacak. 

 

Konya, Konya Büyükşehir Belediyesinin bu tür başarılı etkinlik ve çalışmaları ile adından övgüyle söz ettirmye devam edecek…

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık…

Selametle…  

 

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +