‘ GÖNÜLDEN KARATAY ‘ KAZANDI…

28.11.2021 - 20:38
Yorum Yap
Mustafa Korkmaz

Mustafa Korkmaz

Çehresi her geçen gün değişen ve Hasan Kılca’nın Belediye Başkanı seçilmesi ile gelişimi ve değeri daha da artan Karatay Belediyesi Sonar araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmada Türkiye’nin en başarılı 4. Belediyesi oldu.  Başkan Kılca önderliğinde ki Karatay Belediyesi araştırmada % 65.8 başarı oranı yakaladı.
 

 

Ülkemizin en güvenilir araştırma şirketlerinden Sonar Türkiye genelinde 1 Eylül 15 Kasım tarihleri arasında bir anket yaparak halkın nabzını tuttu. Nüfusu en yüksek 14 Büyükşehir ilçe Belediye Başkanlarının seçmenleri nezdinde başarı oranlarını saptamak adına yüzyüze ve telefonla halkın nabzı tutulmuş oldu. Ankara İzmir ve İstanbul hariç nüfusu en yüksek olan Bursa, Antalya, Adana, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Kocaeli, Mersin,Diyarbakır, Manisa ve Hatay’ı kapsayan anket neticesinde Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca % 65.8 ile 4. Olma başarısı kazandı. Hata payının %0.95 olduğu açıklanan ankette Akhisar Belediye Başkanı bir İnegöl Belediye Başkanı iki ve Osmangazi Belediye Başkanı ise üçüncü oldu.

 

Karatay’ı hepimiz biliriz. Bugüne kadar hizmetten en az nasibini alan merkez ilçemizdi belki de. Hayvancılık da o tarafta yapılırdı, kaçak kömürde orada kullanılırdı,asayiş sorunu da o tarafta daha fazla yaşanırdı. Olumsuz sayabileceğimiz bir sürü örnekle anılırdı Karatay…

 

Ancak Hasan Kılca Başkan’ın seçilmesi ile talihi değişti Karatay’ın…
Bambaşka bir güzelliğe büründü artık Karatay İlçemiz. Eğitim kurumları ile spor ve sosyal tesisleri ile aldığı hizmetler yakaladığı başarılar ile konuşuyoruz artık Karatay ilçemizi. Bunda ki en büyük payın sahibi Hasan Kılca Başkanı bir kez daha tebrik diyorum.

 

Hasan Başkan’ın bu başarıyı yakalamasında ki en büyük sır ise Belediye’de uyguladığı ‘ Birlikte Yönetim ‘ anlayışı…
 
Koltukta hiç oturmuyor Hasan Kılca Başkan. Zamanının büyük çoğunluğunu halkın içinde geçiriyor. Vatandaşlarla bir araya geliyor. Kah toplantı yapıyor kah ziyaretler ile halkla buluşuyor. Onların taleplerini isteklerini dinliyor. Projelerini onlarla istişare ediyor. Halkla iç içe onlarla birlikte onların talepleri doğrultusunda hayata geçiriyor geliştiriyor Karatay ilçesimizi.
 

 

En önemlisi de ‘ Gönülden Karatay ‘ anlayışı. Gönlü Karatay’da olan Başkan Kılca gönlü Karatay için çarpanlar ile güzelleştiriyor geliştiriyor Karatay’ı. Ve çok önemli mevki olan gönüllere dokunuyor, gönüllere giriyor Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca…

 

Şehrimizin Karatay’a Karatay ilçemizin gelişimine çok ihtiyacı var. Bu anlamda Belediye Başkanımız Hasan Kılca’nın bu başarılı hizmetlerini çok önemsiyorum. Karatay’ın gelişmesi Konya’nın gelişmesi Metropolün nefes alabilmesi açısından çok ama çok önemli. Bu anlamda önemli hizmetlere imza atan Karatay Belediye Başkanımızı ve başarılı ekibini canı gönülden tebrik ediyorum. Bu anlayış ve bu çalışkanlıkla daha büyük hizmetlere daha büyük başarılara imza atacaklarına eminim. Allah güçlerine güç katsın.
 
Selametle… 

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +