GÖZ KAPAKLARI

03.10.2021 - 20:00
Yorum Yap
Süreyya Tanaçar

Süreyya Tanaçar

Aslında ciddi konularda yazmamayı, her hangi bir anti fikir üretilmesine sebep olmamayı, bir kaç dakikalığına da olsa yüzünüzde gülümseme oluşturacak konular seçmeyi ilke edinmiştim. Ama bu konuya değinmeden geçemeyeceğim.

 

Geçen gün kardeşimden eve doğru yürüyerek geliyordum. Hava yürüyüş için mükemmeldi. Ne soğuk ne sıcak, ne kapalı ne de açık bir hava vardı :)) Az bulutlu, mutlu, hareketli, canlı bir gündü. İnsanlar oradan oraya işlerine, evlerine, okullarına ya da gezmelerine gidiyordu. Bir otobüs durağının önünden geçerken, hemen arkasındaki apartmanın kapısından 16 veya 17 yaşlarında bir genç kız, yanında başka bir kızla hızla çıkıp önümden çok şeritli iki yolu geçip karşıdaki markete girdiler. Genç kızın üzerinde mini bir elbise ve ince, uzun bir pardösü vardı. Belli ki özel bir gündü. Durakta iki yaşlı teyze oturuyor, bir yaşlı amca da ayakta duruyordu. Yaşlı amca gözünü kızdan hiç ayırmadan “daha korona filan ne ki başımıza taş yağmadığına dua edelim” dedi. Yolumun üzerinde olduğu için ben amcaya doğru bakıyordum. Genç kızın gelip geçişini, markete girişini gözümün ucuyla görmüştüm. Asıl bakış noktam yaşlı amcaydı. Ölüp dönünce mi yoksa bitkisel hayata girip çıktıktan sonra mı bilmiyorum ama yeni bir yeti kazanmıştım. Sanki hava da oluşan iyi ve kötü için veya doğru ve yalan için garip titreşimleri alabiliyorum. Dile getirmiyorum ama aniden biliyor oluyorum. Özellikle yalan söylendiğinde yüzüme tokat etkisi yapıyor. İşte amcada da böyle bir tokat etkisi oldu. İstemeden irkildim ve geri adım attım. Amca resmen gözleriyle genç kıza cinsel taciz yaptı emin olun. Ben amca diyorum, siz tahmin edin yani aslında dede. Ben asla tahammül edemem etrafımda olabilecek sözel veya fiziksel tacize. Çok kötü tepkiler veririm. Benimle ilgisi olsun veya olmasın müdahale ederim. Tacizin hiçbir geçerli sebebi olamaz. Mini etek değil çıplak bile gezse tacize sebep değil. Allah insanlara niye göz kapağını verdi. Görmemen gereken durumlarda kapat diye. Dinimizde belli bir süre sürekli bakmak veya üç kere alıcı gözle bakmak göz zinası değil mi? Kapat o zaman o göz kapaklarını. Göz kapaklarının tıbbi gereksinimi dışındaki asıl veriliş amacı bu. Dedeye bir tepki vermedim çünkü yaşlıdır sonuçta kırmak istemedim. Zaten fiili yapabileceği tehlike oluşturacak bir durumu da yoktu. Eminim kendince güzele bakmak sevaptır demiştir :)) Allah ıslah etsin.

 

Bu hafta sizi biraz germiş olabilirim ama değinmeden geçemedim. Lütfen eleştirip, kızmak yerine bazen de göz kapaklarınızı kullanın olur mu?

Sevgi ve Sağlıkla kalın. Ne olursa olsun öğrenmeye devam edin . 

 

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +