HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ OLAN 4 EKİM’E KONYA’DAN OLUMLU BİR ADIM

03.10.2021 - 20:04
Yorum Yap
Ümit Sürmeli

Ümit Sürmeli

Hayvan haklarının korunmasında , hayvanlara yapılan haksız uygulamalarda yaptırım olmaması ve sadece para cezasının  verilmesi nedeniyle,  bu canlara yapılan eziyetler, şikayet edilen adli maklamlarca  hafife alındı.Bu durum  yıllarca can sevenlerce, üzüntü ile izlendi.

2004 yılında 5199 sayılı yasanın çıkması ve 2006 yılında da yönetmeliğin yayınlanması ile’ İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’nu’ oluşturdu.

Konyamız’da böyle bir  komisyonun olmayışı nedeniyle, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’na pek çok kez başvurduk . Olayları  çok yakından takip ettiler, bizlere rehberlik ettiler, desteklerini esirgemediler.

 

Dernek olarak bu durumdan oldukça rahatsız olduğumuz için Konya Baro Başkanlığı’na;  Konya Barosu Hayvan  Hakları  Komisyonu’nun kurulması isteğimizi  ilettik.

 

Baro Başkanı Sayın Mustafa Aladağ , cevap yazısında, en kısa zamanda Hayvan Hakları Komisyonu’nun oluşturulacağı müjdesini verdi.

2017 yılında komisyon oluşturuldu.

Bizim için çok önemli bir konu olan, iyi yönetilemediği  için ve de  dernek dışlanarak  adım atılıp, gizli saklı  zavallı canların savrulduğu proje;  Konya Barosu’nun’ Türkiye Büyük Millet Meclisi Hayvan Hakları Komisyonu’na’ başvurusu  ile   durduruldu.

 

Bu, Konya Barosu  Hayvan Hakları Komisyonu’nun büyük bir başarısıydı.

Pandemi döneminde toplanamayan Komisyon, tıpkı okullar ve toplumsal pek çok kurum gibi çalışmalarını aksatmak zorunda kaldı.

2021 yılı Eylül ayı içerisinde yapılan toplantı sonrası, yeni komisyon üyelerimizce  CAN DOSTLARIMIZA ULAŞILACAK.

 GÖNÜLLERİ SEVGİ DOLU, GÖZLERİ UMUTLA BAKAN, HAYVAN HAKLARINI GÖZETİRKEN, KİŞİ HAKKINI DA GÖZETECEK ,  YASA KORUYUCUSU GENÇ, YÜREKLİ, YILMAYAN, HER ZAMAN HAKLIDAN VE YASALARDAN YANA OLAN , GECE VE GÜNDÜZ CANLARIMIZA UZANAN HER ELDE, HER ACIMASIZLIKTA 24 SAAT  GÖREVE KOŞACAK AVUKATLARLA  YOL ALINIP, KİMSESİZLERİN KİMSESİ  OLUNACAK.

KOMİSYON BAŞKANI AVUKAT SAYIN AYŞEGÜL BAŞKOÇAK ÇİFÇİ

BAŞKAN YARDIMCISI  AVUKAT SAYIN NUR HALET AVCIOĞLU

SEKRETARYA SAYIN  NURSİMA GİRİŞKİN

BADEM GÖZLÜLER, SESSİZ CANLAR, SOĞUKTA SIĞINACAK YER BULAMAYAN, BİR LOKMA EKMEK UĞRUNA AÇ VE SEFİL ŞEHRİ DOLAŞAN, KIRGIN KÜSKÜN , BAŞINI  GECENİN AYAZINDA YUKARI KALDIRIP, YARATANDAN ULUYARAK YARDIM İSTEYEN  KİMSESİZLER, SİZLERLE  HAKLARINI ARAYACAK VE SİZLERLE YAŞAMA TUTUNACAKLAR.

 

GÜZEL YÜREKLERİNİZLE, SEVGİ DOLU BAKIŞLARINIZLA  VE HAKTAN YANA, HAKLIDAN YANA VERECEĞİNİZ SAVAŞTA BAŞARILAR DİLİYORUZ.

BARO BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA ALADAĞ’A DESTEKLERİ NEDENİYLE ;BADEM GÖZLÜLERİMİZ, KADİFE BAKIŞLILARIMIZ ADINA, BİNLERCE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

BAROMUZUN  SEÇKİN AVUKAT KADROSU İYİ Kİ VARSINIZ. 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +