KONYA BELEDİYELERİ HİZMETTE YARIŞIYOR

03.10.2021 - 21:34
Yorum Yap
Mustafa Korkmaz

Mustafa Korkmaz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay önderliğinde başarılı projelere imza atan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca yine yoğun bir haftayı geride bıraktılar. Konya’yı yaşanılabilir bir metropol haline getiren ve geleceğine şekil veren çalışmalara imza atıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimizin mutfak kültürünü tanıtmak adına Konya GastroFest festivali düzenlendi. Üç gün devam eden etkinlik boyunca onbinlerce lezzet tutkunu misafir edilirken, yakın şehirlerden gelenlere de Konya mutfağı tanıtılmış oldu.

 

Konya Saray Mutfağının ve enfes yöresel lezzetlerin tanıtıldığı festivalde ayrıca, çocuklara özel etkinlik alanları, konserler, müzik dinletileri, söyleşiler düzenlenerek ziyaretçilerin keyifli anlar yaşamaları sağlandı.

 

Bugüne kadar hayata geçirdiği projeler ile şehrin eğitim ve kültürel yaşamına önemli değerler katan Selçuklu Belediyesi gelecek nesillerin yolunu aydınlatmaya devam ediyor. Bu çerçevede Selçuklu Sanat Akademisi projesi hayata geçirilirken, akademide sanat eğitimi verilecek. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, S.Ü Rektörü Metin Aksoy N.E.Ü Rektörü Cem Zorlu, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar tarafından imzalanan protokol sonrası hayata geçirilen proje sayesinde kadim medeniyet Selçuklu sanatta da atılım gerçekteştirmiş olacak.

 

Meram Belediyesi’nde de Eğitim hamlesi vardı. 75 bin öğrencinin faydalanacağı yeni nesil eğitim projesi MEGA hayata geçirildi. Meram Gelişim Akademisi ile ‘ Z ve Alfa ‘ kuşaklarının içinde aktif olarak yer alacağı, yeni nesil ve yeni nesil eğitimin tanışacağı, ahlaki karakter eğitimini merkez alarak bilim, sanat, yaşam, doğa, sağlık ve spor eğitimlerinde yeni bir çığır açılacak.

 

Karatay Belediyesi’nde ise temel atma töreni heyecanı yaşandı bu hafta. Karatay Belediyesi tarafından güneş enerji santrali modeliyle projelendirilen iki kapalı Pazar marketlerinin temeli atıldı. Hem vatandaşların ve esnafın konforlu alışverişine katkı sağlayacak hem de kendi enerjisini güneşten üreterek bütçelerine katkı sağlayacak Kalenderhane ve Büyüksinan Kapalı Pazar marketleri projeleri ile de örnek teşkil ediyorlar.

 

Konya Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyeleri hummalı çalışmaları, örnek projeleri ile önemli çalışmalara imza atıyor, birbirleri ile hizmette yarışıyorlar. Allah hepsinden razı olsun, güçlerine güç katsın.

 

Gelecekte yaşanabilir modern bir Konya onların imzaları ile gerçekleşecek.

Rabbim ayaklarına taş değdirmesin…

Selametle…   

 

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +