NAMAĞLUP DEĞİLİZ ARTIK

17.10.2021 - 21:52
Yorum Yap
Necati Batı

Necati Batı

Temsilcimiz Konyaspor Süper ligde ki ilk maglubiyetini Galatasaray’dan aldı. Ligde en son da sarı kırmızılara yenilmiştik. Müsabakanın hemen başında abuk subuk bir hata sonrasında yediğimiz gol sonrasında geriye düşerken kalan dakikaların tamamında üstün oynadık. Ancak ne sahada ne de kulübede golcümüzün olmaması sonucu skora razı olduk.

Daha önce ki yazılarımızda nazar değmesin, sakatlık olmasın diye dua etmiştim. Konyaspor’un başarılı sonuçlara imza atmasına rağmen kulübede sorunu olduğunu alternatifimizin olmadığına dikkat çekmiştim. Elimizde de başka bir şey gelmezdi…

Bu sıkıntı ilk olarak santrafor mevkiinde patlak gösterdi. Covid 19 testi pozitif çıkan Cikalleshi ve Milli Takımdan sakat dönen Ahmet Hassan’ın yokluğunda sahaya santrforsuz çıktık. Bunun eksikliğini de maç boyu fazlasıyla hissettik. Eksikler nedeniyle ileri uçta yer alan Rahmanoviç öyle bir gol kaçırdı ki hepimize saç baş yoldurdu. Ayağına çarpsa gol olacak pozisyonda stoperlerin yapamadığını başaran Rahmanoviç kademe yaparak Konyaspor’u ünvandan da üç puandan da etti.

 

Bir yerde, bir maçta bu ünvanı kaybedecektik. Ve bir başka bakış açısı ile üzerimizde oluşan da bir stres vardı. İyi taraftan bakmamız gerekirse rakibimiz olmayan Galatasaray’a karşı alınan mağlubiyet çok da önemsenmemeli. Kaldı ki şampiyonluk adaylarından birisi olan Sarı Kırmızılara karşı oynanan futbol, uzatmalar ile yaklaşık 90 dakika sahasına hapsetmemiz müsabakanın artıları idi. Sonuçta bu mağlubiyeti en iyi şekilde analiz edecek ve artıya dönüştürecek bir teknik ekibe sahibiz. Şerden hayır çıkacaktır…

Ama çok daha önemli sorunumuz kulübemizin zayıf hatta hiç olmaması…

Kısıtlı bütçe ve federasyon tarafından verilen limit nedeniyle giden oyuncuların yeri doldurulamamıştı. Kalan dokuz haftada bu kadro üzerin düşeni fazlasıyla yaptı. Ancak ilk problemde defomuz hemen ortaya çıktı. 

Bu hafta santforda yaşadık bu problemi. Ancak liğ çok uzun ve buna Türkiye kupası da eklendiğinde diğer mevkilerde de aynı sıkıntılar yaşanacaktır.

Öncelikli olarak yapmamız gereken gençleri kazanarak onları ilk onbire monte etmek. Sonrasında da  ocak ayına kadar idare etmek. Ocak ayında da takıma teknik heyetin raporu doğrultusunda gerkli takviyeleri yapmak…

 

Bu mağlubiyet hepimizin gerçekleri görmemiz açısından büyük önem taşıyor. Elimizde kaliteli bir ilk onbir, onları yönetmekte başarılı olduğunu ispat etmiş bir teknik heyet ve 100. Yılında önemli başarılar yaşamak isteyen ciddi destek sağlayan taraftar topluluğu var. Bu saatten sonra en görev çiçeği burnunda yönetim de.   

 

Tüm bu olumlu gelişmelere yakışır takviyeleri sezon başında yapamayan Yönetim kurulu ocakta üzerine düşeni yapmalı, takımı da bugün ki duruma bir kez daha düşürmemeli.

Kaybettik ve namağlup değiliz artık ama oynanan futbol sonrası hala umutluyuz…

Stresten kurtulduk çok şükür, bir de ders çıkardık mı tamamdır…

Kalın sağlıcakla… 

 

 

 

 

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +