SELÇUKLU’DAN BİR HİZMET DAHA

29.08.2021 - 20:01
Yorum Yap
Mustafa Korkmaz

Mustafa Korkmaz

Haftaya ve yazımıza yine pandemi konusunda sizleri uyararak başlamak istiyorum. Maalesef şehrimiz vaka sayılarında ilk beş de yer alırken yoğun bakım doluluk oranında da zirveyi zorluyor. Bu üzücü ve tehlikeli gelişme neticesinde Meram Devlet Hastanesi ve Yazır Devlet Hastanesinin ardından son olarak merkezde bulunan  Numune hastanesi de dolan yatak ve yoğun bakım üniteleri nedeniyle Pandemi hastanesi olarak açıklandı.

Geçmişte yaşadığımız sıkıntıların tekrarlanmaması için hemen aşı olalım. Maske, mesafe ve temizliğe lütfen azami özen gösterelim…

Türkiye’de Konya, Konya’da Selçuklu çok büyük öneme sahiptir. Köklü ve önemli bir tarihe sahip olan Selçuklu İlçemiz bir çok ilden daha büyüktür.  Yaklaşık 670 bin nüfusu ile Sivas Adıyaman Tokat Zonguldak Elazığ Çanakkale Edirne Karaman Kırşehir gibi 50 İlimizden daha büyük olan Selçuklu İlçemiz Konya’nın %25lik üretim yükünü karşılaması ile de ciddi bir öneme sahiptir.

Bu kadar önemli ve stratejik öneme sahip Selçuklu’da Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı önderliğinde önemli belediyecilik hizmetleri planlanarak uygulamaya alınırken, şehrin geleceğine yön veren ve planlı gelişmesini öngören çalışmalara da hız verildi. İmar uygulamaları, altyapı asfalt, çevre, turizm, kültür-sanat ve sosyal içerikli çalışmalarla Selçuklu yaşanabilir, şehrin göz bebeği olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Buna en güzel örneklerden birisi de Sille’de hayata geçirilmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı tarafından basına tanıtılan 1300 metre rakımda ki ‘ Seyir Tepesi ‘ muhteşem manzarası, 50 bin metrekarelik alanda 35 bin metrekare yeşil alanı, 119 kamelyası, 300 e yakın araçlık otoparkı, çim futbol sahası, mescidi, lavaboları ile vatandaşların dinlenebileceği, nefes alabileceği bir tesis olmuş. Ve bu tamamlanan henüz birinci etap…

 

Tesisin ikinci etap çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Pekyatırmacı ‘’Burada muhteşem bir manzara var. Konya’nın en kuzeyi olan Ardıçlı’dan Meram Köyceğiz’e kadar tüm Konya’yı izleyebilirsiniz. Yaklaşık bir Milyon metrekare alanda düzenlememizi yapıyoruz. İlk etap çalışmalarımızı tamamladık ve 14 Temmuz’da vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz. Piknik yapılabilecek alanların dışında kamp alanı çalışmalarımız da devam ediyor. Vatandaşlarımız bu eşsiz manzara eşliğinde günübirlik planların yanında kamp kurarak daha uzun süreli programlar da yapabilecekler. Konyamıza hayırlı olsun ‘’ dedi.

 

Sille’de ki o tepeyi bilen birisi olarak çok iyi düşünülmüş ve planlanmış bu proje için Sayın Ahmet Başkanı ve ekibini tebrik ediyorum. Projeye ilave olarak cafe, market, büfe gibi temel ihtiyaçların karşılanabileceği tesislerin yapılmasını naçizane olarak tavsiye ediyorum. Tüm ihtiyaçlarını burada karşılayabilecek vatandaşlarımız çok daha keyifli vakit geçireceklerdir.

 

Tarihte adı olan ve buram buram tarih kokan Selçuklu, Ahmet Başkan gibi vizyon sahibi, ufku açık, başarılı Belediye Başkanları ile devasa adımlar atmaya devam ediyor. 

Türkiye içinde Konya, Konya içinde Selçuklu adından yeni projeleri ile, yine başarıları ile söz ettirmeye devam ediyor. Allah gücünüze güç versin, ayağınıza taş değdirmesin…

Bugün ayrıca, Türk Milleti’nin varoluş iradesini kıracak hiç bir gücün olmadığının tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği 30 Ağustos zaferinin 99. Yıldönümü. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı yürekten kutluyor, başta milli mücadelenin önderi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum.

Selametle…

 

 

 

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +