YENİ NESİL SİYASET KAZANDI

22.06.2020 - 11:14
Yorum Yap
Hikmet Peker

Hikmet Peker

Bir tarafta Fetövari algılara malzeme anlamındaki eylem ve söylemlerin cirit attığı iktidar ittifakı ile diğer tarafta sırf muhalefet yapmak adına karşı mahalleye laf ve polemik yetiştirmekle yetinip, alternatif siyaset üretemediği algısına bürünen bir ittifak anlayışı arasında sıkışıp kalan ülke siyaseti adına dün Konya’ mızda bir ümit ışığı kıvılcımına şahit oldum.
 
İYİ Parti Konya İl Teşkilatının 2. Olağan Genel Kurulundan bende kalanları bu anlamda değerlendirmem gerekirse...
 
-Av. Gökhan Tozoğlu ile bir gün önce yaptığım röportaj sonrası edindiğim izlenim ve başkanın samimiyetine de şahit olunca...
- “Bu Tozoğlu, rakibinin iki katı oyla kazanır...” demiştim.
- “Rakip, eski tip siyaset ve sloganvari uslüpla rakibini tahrik ederek tribüne oynar..“ demiştim.
- “Tozoğlu bu tuzağa düşmeyip cevap hakkını bile kullanmaz ve seviyeyi düşürmezse, aklıselim galip gelir..” demiştim.
- Tozoğlu bir soruma cevaben “Ben ve ekibim ‘Yeni Nesil Siyaset’ politika çizgisinde ısrarcı olacaklarını, ifade ettiğinde; Bu iddiayı söylemden eyleme geçirebilirse kazanır..” demiştim.
- Şahsi görüşümü merak edenlere; 3/1 ile 3/2 alırlar dediğimde bana; “Hem hemşerin, hem eski arkadaşın..” imasında bulunanlara “Köprünün altından çok sular aktı” demiştim.
- 100’ün üzerinde oy alırsa yemekler benden dediklerimle, Tozoğlu kazanırsa elbisen bizden diyenlere; “Ben borcuma da alacağıma da sadığımdır..” demiştim.
 
Sonuç olarak anladım ki;
-Yeni nesil delege;  imalı tehditler ve tribüne oynayarak, sloganvari söylemlerle bağırıp çağıranları değil, aklıselim ve sağduyulu net ifadelerle iletişim kuranları takdir ve tercih edilebiliyormuş..
-Kaybeden adaya bugünden geriye kalan; “Genel kurula ön sırada ailecek katılmak ve mikrofon tatmini” gibi olgulardan ibaret olabiliyormuş..
-Ömrünün siyaset, seçim ve sandıkla geçtiğini iddia eden birinin, kazandığı ve kaybettiği seçim sayıları arasındaki uçurumun, rekora koştuğunu  fark edemiyormuş..
-İyiler mutlaka kazanır, sloganının gerçeklik payının yüksek olduğu doğruymuş..
- Yolda bulduklarını, yola çıktıklarına tercih edenlerin, hem yolunu hemde yoldaşlarını kaybedeceği gerçekmiş..
- Cesur Yürekli görünmek adına yada Ülkücülüğün ispatı olarak masa ve kürsülere artistik yumruklar savurmanın, inandırıcı değil itici olduğu aşikarmış..
... Vee daha neler neler!
 
Kısacası bugünden bana kalan;
Köpeksiz köyde eli değneksiz dolaşan Cumhur ittifakının Konya ayağında, Millet ittifakının bilinçli ve seviyeli bir muhalefet kimliğine bürünmesi adına önünün açılacağına olan bir ümit bir ışık oluştu sanki..
 
NOT: Mevcut hiçbir siyasi parti ve lideri kendine yakın yada uzak bulmayan, acizane tam bağımsız ve tarafsız bir gazeteci olarak bugünkü demokratik ortamdan memnun oldum.

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler