yeniden yine merhaba!..

04.06.2020 - 12:15
Yorum Yap
Havva Güldiken

Havva Güldiken

Uzun zamandır ara verdiğim köşe yazılarına bundan böyle Korkmaz Medya Mecralarında devam etmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Her ne kadar aktif gazetecilik ya da muhabirlik yapmasam da bu mesleğe uzun yıllar emek ve gönül vermiş birisi olarak camiadan kopmam söz konusu dahi olmadı zaten devam eden basın danışmanlıklarımla da pasif halde de olsa mesleğimi sürdürebildim. ve benim için gazetecilik  bir meslek olmaktan öte yaşam tarzı haline geldi.

 

Bir çocukluk ve gençlik hayalini gerçekleme şansını bana veren Allah'a sonsuz şükürler ediyorum.Mesleğe başladığım yıllarda bir çizgi çizdim etik ve dürüstlük üzerine kurulu ne mutlu ki bunca yıl bu çizgiyi hiç bozmadım ,belki çok maddi kaybım oldu ancak bu gün bir duruş sahibi olarak tanınmanın hazzı da ne kadar doğru kararlar aldığımı ortaya koydu.

 

Şartlar çok iyi iken nerede durduğunuz değil,şartlar çok kötü iken nerede ve nasıl durduğunuzdur mühim olan derler ya,hani yiğitlik burada belli olur derler ya..Tüm zor ve zorlayıcı koşullara rağmen inandığın doğrular üzerine ekmek paranı kazanmak inanın o kadar tatlı ki.O kadar manevi doygunluğu var ki bunu anlatamam.Ancak hisseder ,yaşar ve mutlu olursun.

Bir yığın güzel anı biriktirdiğim bu meslek bu gün maalesef her yönden kuşatılmış ,biat etmeye zorlanmış,resmi ideolojinin borazanlığını yapanlara yaşam hakkı tanınmış ,idealistlikleri rafa kaldırılmış.maddi açıdan da çökertilmiş ,üçüncü kuvvetin önemi maalesef kaybedilmiş ve sıradanlaştırılmıştır.

Oysa gazeteciler toplumun öncü ve aydın kişileri,kanaat önderleridir.Doğruyu ,dosdoğruyu ve söylenmeyenleri söyleyendir,bizdeki haliyle güce ve paraya tapınma  ,manüpilasyon aracı değildir.O yüzdendir ki gazeteci herkesten erdemli olmak zorundadır koşullar ne olursa olsun.

Çünkü kalemin de  namusu vardır ,kalemin namlusundan çok çok üstün..

Kalemin namusu ,kalemin namlusundan öndeyse ettiğiniz söz lakırdı,yaptığınız iş tetikçiliktir..Yağcılık ,yalancılık ve yancılıktır.

 

Tarih ve ilahi adalet bir gün yaptığımız bu seçimlerin hesabını elbet sorar..Biz o güne hazırlıklıyız..

Biz kalemin namusundayız ..Ya siz

Namlusunda mı ,namusundamısınız..???

Havva Güldiken

havvaguldiken2@gmail.com

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler