Az Bulutlu

19°C
Konya

Konya İçin Namaz Vakti
03:58
Sabah Namazına Kalan Süre
KONYA
31 TEMMUZ 2023
13 Muharrem 1445
İmsak04:08
Güneş05:45
Öğle13:02
İkindi16:51
Akşam20:08
Yatsı21:38

BU VATANIN MAYASI İMAN VE İSLAMDIR

Kayıt Tarihi: 04.09.2022 14:28 - Son Güncelleme: 25.09.2023 14:01
YAZI
A

Gün geçmiyor ki, Dine İmana, İslam’a, Kurana, Peygamberimize, mukaddes değerlerimize saldırı ile hakaret ile yeni bir skandal ile karşılaşmayalım.

Mayası iman ve İslam olan altında yüzbinlerce şühedanın, ulemanın medfun olduğu, şu cennet vatanda, gerek sanat camiasından gerekse siyasi kanattan dinimize imanımıza, millî manevi değerlerimize saldırı haberleri ile yeni bir güne başlıyoruz.

Kimisi Hz. Adem ile Havva annemize cahil diyecek kadar densizleşerek edep ve ahlak sınırını aşar. Kimisi bizim partimizin taraftarı Mekke’de İnsanlara İslam’ı tebliğ eden Muhammed’in etrafındaki insanlardan daha çok, demek ki biz Muhammed’den daha başarılıyız, diyerek Peygamberimizi aşağılama küçük görme edepsizliğine ve ahlaksızlığına bürünür. Diğeri Hz. Ali Efendimizin kılıcı ile, öteki, bu milletin gözbebeği İmam Hatip nesli ile, alay etme aşağılama densizliğine, Bir başkası İslam’ın hiçbir değerini taşımadığı halde, camii hocası ile, bir vaiz ile tartışmaya kalkışır. Vesaire…..

 Aslında bu şekilde çıkış yapan holiganlar, güya bir şey yaptıklarını zannederler, Bu hareketleri ile insanı insan yapan değerler ile hiç tanışmadıklarından, edep ve ahlaki değerlerden yoksun olduklarını, kendi dilleri ile milyonları şahit tutarak itiraf etmektedirler. Allah kendi dilleri ile kendilerinin nasıl birileri olduğunu söyletmekte, böylelikle Allah’ın, bütün insanların ve melekelerin lanetine uğradıklarının farkında bile değiller. Galiba Ali İmran suresi 87 ve 119 Ayet; Böylelerinin cezası Allah’ın Meleklerin ve tüm insanların lanetine uğramalarıdır. Kininizle kahrolup ölün! Bunlar ve bunlar gibileri kapsamaktadır.

 Dine İslam’a mukaddes değerlerimize yapılan bu saldırılar hiç te yeni değildir. Mayası İman ve İslam olan, ecdattan miras kalan bu Anadolu coğrafyasında, Cumhuriyet kuruldu kurulalı, yıllardır devam etmektedir. Özellikle Tek partinin iktidar olduğu 1940 lı,1950 li yıllarda, milletvekilleri tarafından İslam’a Kuran’a Peygamberimize, milli manevi değerlerimize, çok ağır hakaretler aşağılamalar yapılmıştır. İslam denince benim aklıma çorap kokusu gelir diyen, minarelerden ezanın orijinalini bozup Türkçeleştiren zihniyet ile, bugün İslam’a ve Milli Manevi değerlerimize saldıran zihniyet aynı zihniyettir. Kuran kurslarını kapatan, camileri kapatıp ahır ve depo yapan, Binlerce Âlimi, sırf Kuran okutup talebe yetiştiriyor diye darağacına yollayan, Din zehirdir diyen, Türkiye’de dini söküp atabilmek için bize 30 sene lazım. Sultanla birlikte Allah’ı da tahtından indirdik. Kâbe Arabın olsun, Çankaya yeter bize. Hacca gidenlere Hacca gitmeyin, Araplara para yedirmeyin, oraya giderseniz Muhammed sizi geri göndermez gibi, alay safsata ve hakaretleri yıllar yılı sarf eden bu zihniyet ile, bugün İslam’a ve mukaddes değerlerimize saldıran zihniyet aynı zihniyettir. İşte bu tür zırvalar İslam’a ve kutsalımıza yapılan hakaretler bazı milletvekilleri tarafından meclisin kürsüsünden yapılmıştır. Burada söylediklerimiz yıllar yılı İslam’a ve mukaddesatımıza yapılan saldırıların sadece birkaç tanesi….

 Sanat alanında ise; Şarkıcı ve türkücülerin sanat adı altında şarkı türküleri besteleri ile İslam’a ve ve, Dini değerlerimize hakaret ve saldırıları sayılamayacak kadar çoktur. Bunlardan bazıları; Seninle Cehennem ödüldür bana, Sensiz Cennet bile sürgün sayılır bana. Bir tanrıya taptım birde sana. Kaderin böylesine yazıklar olsun. Sevdim seni rabbim kadar. Türk filmi ve dizilerde İslam’ın mübarek ayları, Receple Şabanla Ramazanla yapılan alaylar. Dizilerde filmlerde, Din adamları ve Hocaların kötü, pis, sahtekâr, cinci büyücü rolünde oynatılarak, dine İslam’a ve mukaddes değerlerimize yapılan saldırıları burada saymakla bitiremeyiz.

  Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızın dizelerinde; Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın, Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın, Doğacaktır sana vadettiği günler hakkın, Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın diyor ya ….İşte hayasızlık,edepsizlik,ahlaksızlık,cennet vatanımızın her köşesine yayılmakta…

  Geçmişte Müslümanlar sindirilip bastırıldığı için veya siyasal temsil güçlerinin olmadığı için, yapılan bu saldırıları sineye çekmiş tepki verememiş, herhangi bir hukuki mücadelede başlatamamıştı. Âmâ şimdinin Modern Türkiye’sinde basın yayın teknolojik imkânların gelişmesi ile Müslümanların Siyasal temsil gücünün olması, dine İslam’a ve milli manevi değerlerimize yapılan her saldırılar karşılıksız kalmayacağını göstermektedir.

  Artık Türkiye’de, Türk- Kürt, Sağ- Sol sorunu, Laik- Anti laik, Demokrat-Anti Demokrat sorunu yok. Gelecekte Türkiye’nin en önemli iki sorunu var İslam’ı savunanlar ve İslam’a saldırıp İslam’a düşman olanlar. Allah Vatanımızı Milletimizi her türlü felaket ve musibetten korusun akıbetimizi hayreylesin.

Selam ve Dua ile.

ETİKETLER:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.